2000

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnie Lekarza Rodzinnego i Specjalistów "Teramed" rozpoczął swoją działalność od 1 stycznia 2000 roku, początkowo jako zespół lekarza rodzinnego z poradnią dla dorosłych i dzieci.

Misją "Teramed" od początku było zapewnienie mieszkańcom os. Warszawskiego, Antoninka, Śródki, Zielińca, Kobylego Pola i os. Folwarczna jak najlepszego i na możliwie najwyższym poziomie dostępu do opieki zdrowotnej, zarówno tej podstawowej jak i specjalistycznej, jeśli to tylko możliwe w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia a więc powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.
Dlatego od samego początku poradnia sukcesywnie przechodzi przeobrażenia, rozszerzając zakres świadczonych usług medycznych i podnosząc ich standard.
Obecnie w przebudowanej i rozbudowanej poradni prócz działających od początku poradni dla dorosłych i dzieci, funkcjonują, w ramach umowy z NFZ, poradnie: okulistyczna, ginekologiczno-położnicza, otolaryngologiczna, neurologiczna, dermatologiczna, kardiologiczna oraz pulmonologiczna, a także gabinety prywatne: psychiatry, neurologa, kardiologa, ginekologa, chirurga, pracownia USG z jednym z najlepszych aparatów na rynku.
Obecnie poradnia jest w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, posiada przestronny gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień.

Od początku działania NZOZ Poradnie Lekarza Rodzinnego i Specjalistów TERAMED kierownikiem poradni jest lek. Beata Pelesz, a zastępcą kierownika ds medycznych jest lek. Jarosław Wagner.